ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

پس از پايان يافتن ضرب‌الاجل دولت روسيه به پيام‌رسان تلگرام به منظور ارائه‌ي کليد‌هاي رمزنگاري مورد استفاده، اين کشور درصدد کردن تلگرام برآمده است. 

تبليغاتهواوي P20


تعمير اپل با قطعه اصلي

تبليغات اينستاگرام


رگولاتوري دولت روسيه که کار نظارت براي کانال‌هاي ارتباطي و فناوري اطلاعات را دارد و به اختصار Roskomnadzor خوانده مي‌شود، در پي آن است تا پس از سر باز ردن تلگرام از ارائه‌ي کليد‌هاي رمزنگاري، دسترسي به اين سرويس را که ريشه‌اي روسي دارد، در سرزمين مادري قطع کند. مقاله‌هاي مرتبط:  • شمشير دو لبه حريم شخصي؛ امنيت يا تهديدتلگرام که در حال حاضر مقر اصلي خود را در دبي داير کرده، توسط توسعه‌دهندگان روسي اداره شده و پاول دوروف، موسس آن نيز روس است. تلگرام از سوي دولت روسيه ضرب‌الاجلي چند روزه دريافت کرده که 4 آوريل يا روز چهارشنبه‌ي گذشته به پايان رسيده است. سازمان امنيتي FSB که اصلي‌ترين نهاد امنيتي در کشور روسيه است، از تلگرام خواسته بود تا کليد‌هاي رمزنگاري مورد استفاده براي رمزگذاري پيام‌ها را در اختيار اين سازمان قرار دهد. سران روسيه توجيه خود براي دريافت اين کد‌ها را امکان شنود پيام‌ها به جهت مبارزه با حملات تروريستي عنوان کرده‌اند. 


پاول چيکوف، وکيل تلگرام در اين پرونده به اقدامات رگولاتوري روسيه واکنش نشان داده است. چيکوف درخواست FSB براي دسترسي به کليد‌هاي رمزنگاري تلگرام را ضد قانون اساسي و بي‌پايه خوانده است. وي عنوان کرده که در اختيار گذاشتن اين کليد‌ها از نظر فني و قانوني قابل انجام نيست.


تلگرام در واکنش به درخواست FSB براي در اختيار گرفتن کليد‌هاي رمزنگاري، شکايتي را در دادگاه مسکو مطرح کرده بود که ماه گذشته توسط اين دادگاه رد شد. هرچند تلگرام اظهار نظري را در اين خصوص نکرده، اما پاول دوروف عنوان کرده بود که به هيچ وجه حاضر به ارائه‌ي اطلاعات خصوصي کاربران تلگران نيست. 


تلگرام از جمله‌ي پرکاربردترين پيام‌رسان‌ها در منطقه‌ي خاورميانه است. بزرگ‌ترين جامعه‌ي کاربري اين پيام‌رسان در کشورمان قرار دارد که اتفاقا در هفته‌هاي اخير شاهد انتشار اخباري دال بر تلگرام در ايران نيز هستيم. بخش بزرگي از 200 ميليون کاربر روزانه‌ي تلگرام کاربران ايراني هستند. 


تلگرام در خلال تهديدات موجود براي شدن در دو کشوري که بيشترين کاربر را دارد، موفق شده تا سرمايه‌اي 1.7 ميليارد دلاري را از طريق عرضه‌ي عمومي توکن يا ICO به دست آورد.برچسب‌ها: لينکدين , آموزش لينکدين , آموزش تصويري لينکدين , آموزي حرفه اي لينکدين , آموزش فارسي لينکدين


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Heidi آی تو نیوز تعمیر ups ★بر محمد و آل محمد صلوات★ Kattie فروشگاه پروژه دکتر سلام گاه نوشت